Jilemnice výrazně zkvalitnila své webové stránky

Jilemnice – Především na bezbariérovost se zaměřili inovátoři městských webových stránek, které jsou nově k dispozici.

Zájemci je najdou na tradiční internetové adrese www.mestojilemnice.cz, kde též objeví změněné a inovované stránky Masarykovy městské nemocnice.

„Barvy a kontrast jsou nyní voleny tak, aby stránky mohly vnímat i osoby se zdravotním postižením,“ upozorňuje jilemnické občany jejich starosta Vladimír Richter v městském zpravodaji a dodává, že novinka též umožní lidem lepší komunikaci s úředníky. „Uživatelé mohou vkládat postřehy z nedostatků a závad, s nimiž se ve městě setkávají. Prostřednictvím komunikačního formuláře vloží informace o závadě, mohou označit místo, přiložit fotografie. Mohou si od města vyžádat i informace o vyřešení problému,“ dodává Vladimír Richter.

Město nové stránky spustilo v rámci projektu Zavádění CAF v Jilemnici. Umožní lidem ovlivňovat dění a prezentovat názory. Kromě zmíněných výhod uživatelé stránek mohou nově absolvovat také například virtuální prohlídku městem nebo se stejným způsobem „projít“ po prostorách Masarykovy městské nemocnice. Dokonce tu mají k dispozici i obsáhlý almanach z historie jilemnického špitálu od roku 1934 až do roku 2009. Zájemci mohou pohodlně po internetu listovat touto knihou, případně doplnit historická fakta a fotodokumentaci svými vlastními poznatky a příspěvky.

„Jakmile bude nainstalována potřebná technika, bude na našich stránkách možné sledovat on-line přenosy ze zasedání městského zastupitelstva či dalších jednání v zasedací místnosti. Samozřejmostí bude i audiovizuální archiv těchto jednání. Nabídneme tedy občanům nové možnosti sledovat veřejné záležitosti z pohodlí svého domova,“ uzavírá starosta Vladimír Richter svou pozvánku k návštěvě jilemnických webových stránek.

Autor: Jana Mudrová

08.05.2011 10:19