Zpravodaj města Jilemnice 12/2018

Vážení spoluobčané,

volbami do zastupitelstva města jste rozhodli o relativně velkých změnách. Máme šest nových zastupitelů, přišla nová krev. Nové nápady, nové pohledy, jiná řešení. Jedno mají všichni zastupitelé společné. Jsou zde zvoleni, aby pracovali ve prospěch města.

První zasedání zastupitelstva města dalo v tajné volbě silný mandát zvolenému vedení města. Chceme se věnovat všem otázkám, které město trápí. Obnově komunikací ve vlastnictví města, ve spolupráci s krajem rekonstrukci ulice Žižkovy a souvisejících chodníků, znovuzahájení oprav mostů ve vlastnictví města. Rozhodně nezapomínáme na koupaliště. Postaráme se o údržbu a rozvoj městského majetku, zejména pak škol. Víme, že vše bude finančně náročné, že jsou již veliké tlaky na rozpočet roku 2019, máme určité závazky z minulosti. Ale práce se nebojíme, pokusíme se hledat úspory, i když budou bolet. Je určitě dobře, že máme na co navazovat.

Rozhodli jsme se, že obnovíme činnost komisí rady města. Chceme, aby se na jejich činnosti mohli podílet zástupci všech subjektů v zastupitelstvu i občané města. Doufám, že se nám povede zřídit osadní výbor Hrabačov, aby přinášel zastupitelstvu i radě podněty z této části města.

Nezapomínáme na otevřenost vůči veřejnosti. Nechceme a nebudeme se uzavírat před ničím. Přinášejte podněty, stížnosti, nápady, kde lze co (a třeba i jak) zlepšit. Prostě pište, mailujte, volejte. Vaše podněty projednáme.

Rok 2018 přinesl nejen změny, ale nesl se v duchu oslav a připomínek. Slavili jsme 100 let vzniku republiky, připomněli jsme si některá další „osmičková“ výročí, na která nesmíme zapomínat. Město se ve spolupráci s jinými subjekty na nich podílelo. Naše výkladní skříň, Krkonošské muzeum v Jilemnici, nám bylo nápomocno a věřím, že i nadále bude.

Konec roku přináší jinou náladu, obvykle tu lepší, veselejší. I tradiční jarmark se nám tuto náladu pokusí povzbudit. Uchovejme si dobrou náladu po celý rok 2019, jen v novém roce tolik nespěchejme a užívejme si spíše pohody.

Zapomeňme na chmury a na špatné věci, takové se občas stávají. Buďme optimisty. Ať se nám všem daří v novém roce 2019.