Péče o památky vynesla Jilemnici mezi elitu

PERLOU MASARYKOVA NÁMĚSTÍ je kašna z roku 1836. Vloni, stejně jako celé centrum, prošla důkladnou opravou.

Jilemnice – Úspěch i závazek do budoucna. Tak hodnotí jilemnický starosta Vladimír Richter finálovou účast podkrkonošského města v letošním ročníku soutěže o titul Historické město roku 2009.

Do celostátního finále soutěže, která hodnotí péči samospráv o městské památky, se Jilemnice probojovala podruhé v řadě. I když prestižní titul Historické město roku v úterý nakonec získal Beroun, už samotná účast mezi trojicí nejlepších je oceněním a dobrou reklamou. „V každém případě je to dobrý marketingový tahák, ale zároveň i závazek do budoucna, protože to chceme dotáhnout do skutečného vítězství. Potřebujeme ještě trochu více přidat,“ sdělil Vladimír Richter.

Za posledních 18 let šla podle něj do oprav památek z městské pokladny a dotací částka okolo čtvrt miliardy korun. V poslední době radnice uskutečnila dva velké projekty, jednak rekonstrukci Masarykova náměstí, jednak opravu bývalého pivovaru (čp. 1). „Soutěž není o tom, jestli uděláte dva velké projekty, ale hodnotí dlouhodobou realizaci a koncepční práci,“ doplnil starosta.

Autor:  DENÍK/ Tomáš Plecháč

15.04.2010 13:29